Sklep internetowy z produktami kleiki

Może warto zaopatrzyć się w kleiki

Czy można podawać dzieciom kleik i od jakiego wieku należy zacząć

Zgodnie z zaleceniami przedstawionymi przez WHO pierwszy kleik powinno się wprowadzić nawet w czwartym miesiącu życia. To właśnie w tym okresie aktywność dziecka staje się większa i przybiera ono wyraźnie na wadze. Mleko matki i mieszanki mleka modyfikowanego już przestają wystarczać. Przewód pokarmowy jest już wtedy gotowy do przyjmowania bardziej zróżnicowanych posiłków. Zbyt późne wprowadzenie uzupełniających pokarmów dla mleka, może być negatywne w skutkach, dlatego nie należy zwlekać.

Schemat wprowadzania zbóż do diety dziecka. Jak wprowadzić kleik do diety malucha?

6-7 miesiąc życia
Pierwszy kleik można wprowadzić 3-4 tygodnie po przyzwyczajeniu się do smaku warzyw. Jeśli dziecko nie je, jego waga się nie zmienia i występują problemy z przewodem pokarmowym lub skłonność do upłynnionego stolca, pediatra może wtedy przepisać kleik jako pierwszą uzupełniającą żywność. Pierwszy pokarm tego typu nie powinien zawierać mleka, ani glutenu, najlepiej jakby składały się z jednego składnika. Należy je gotować bez użycia soli, cukru, ani innych składników, które potencjalnie mogą zaszkodzić dziecku.

7-8 miesiąc życia
Spróbuj połączyć kleik ze znajomymi dla dziecka składnikami. Jednak tylko wtedy, gdy ciało dziecka jest do nich w pełni przyzwyczajone. Kleik można rozcieńczyć dodatkami, takimi jak mus jabłkowy.

9-10 miesiąc życia
W tym okresie możesz wprowadzić kaszę jęczmienną i pszenną.

12 miesiąc życia
Gdy dziecko ma ukończony roczek, możesz zacząć gotować owsiankę na pełnym mleku krowim, ale tylko pod warunkiem, że dziecko nie jest na niego uczulone i masz pewność w tym zakresie. Możesz też spróbować zacząć podawać semolinę.

Korzyści płynące z podawania kleików dla dzieci

Produkty zbożowe zawierają dużą ilość węglowodanów, a także witamin z grupy B, żelazo, cynk, miedź itp. Nie brakuje także minerałów i białek roślinnych. Zboża są doskonałym źródłem energii, której potrzebują dzieci w każdym wieku, zwłaszcza te szybko dorastając Kleik poprawia funkcjonowanie przewodu pokarmowego młodego organizmu i może pomóc w jego zaburzeniach. Tak więc gryka i płatki owsiane wspierają leczenie zaparć, a ryż pomaga w biegunce. Błonnik znajdujący się w zbożach pomaga usunąć zbędne i niekorzystne substancje z organizmu, normalizuje także procesy metaboliczne w ciele.

Daniel

w górę